banner
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Protez saç nedir?

Protez saç, saç sorunu yaşayan kişiler için kısa zamanda hızlı bir çözümdür. Cerrahi işlem gerektirmeyen, uygun fiyatlı ve hızlı bir çözüm yöntemidir.

Protez saçın ömrü ne kadar?

Protez saç ömrü, kullanım şekline göre değişkenlik göstermekle birlikte 8-14 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Protez saç belli olur mu?

Mono altyapı dediğimiz önü deri olan modellerde 1mm kadar poly görünmektedir. Bu modellerde saçlar geriye doğru taranamaz, tarandığı taktirde 1mm kadar deri kısım belli olmaktadır. Fakat önü tüllü modellerde %100 orijinal saç görünümü mümkündür.

Protez saça istediğim gibi şekil verebilir miyim?

Önü tüllü modellerde saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Protez saçta, gerçek saçta olduğu gibi saç yönü kavramı yoktur. İster sağa, ister sola tarayabilir veya geriye doğru şekil verebilirsiniz. 

Saçlarımda beyazlar var, protez saç orijinal görünür mü?

Yanlarda bulunan saçlarınızdaki beyazlık oranlarına göre size özel veya %10-%20-%30-%40-%50 vb. şekilde hazır beyazlatılmış protez saçları kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı boyamanıza gerek kalmadan orijinal görünüm elde edersiniz.

Protez saç dökülür mü?

Protez saçlar, kullanıma bağlı olmakla birlikte belirli bir ömre sahiptir. Ayriyeten protez saçınızın uzun süreli kullanımda dökülmemesi için kaşımamalısınız. Bakımlarını zamanında yapmalı, mümkünse dönüşümlü olarak 2 protez saçı aynı anda kullanmalısınız.

Protez saç cildime zarar verir mi? Kaşıntı yapar mı ?

Protez saçların altyapısında bulunan tüm file ve poly(deri) kısımları cilde zarar vermez (özel durumlar için test yaptırmanızı öneriririz). Protez saçlar bazı kullanıcılarda alışma sürecinde kaşıntı yapabilmektedir. Bu süreçte protez saçın bulunduğu bölgeyi kaşımamalısınız. Dilerseniz bakım ürünleri kullanarak bu durumu azaltabilirsiniz.

Protez saç su ve hava geçirir mi?

Madame Jolly protez saçlarımız, su ve hava geçirgenliğine sahip kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Bu sayede saç deriniz hava alabilir, kaşınma yapmaz, tahriş olmaz ve hijyen problemleri oluşturmaz.

Protez saç varken gusül abdesti alınabilir mi?

Abdestin nasıl alınacağı yönergelerine bakıldığı taktirde, protez saç gusül abdesti almaya engeldir.

Protez saçla nasıl duş alınır?

Protez saçınızı yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanmalı, tırnaklarınızla değil parmak uçlarınız ile hafifçe ovalamalısınız. Tuz ve paraben içermeyen uygun şampuanlar kullanıp sonrasında fön suyu ile çok sıcak fön uygulamadan fön çekebilirsiniz.

Burada sorularıma cevap bulamadım, ne yapmalıyım?

Eğer sık sorulan sorular sayfamızda kısa cevaplardan tatmin olmadıysanız bizimle +90 545 419 08 00 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Aranan Kelimeler: